Szkolenia otwarte i zamknięte

onas-oczekiwania

Szkolenia działów HR w zakresie legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców

Krajowe przepisy nie ułatwiają pracodawcom życia ale nasze szkolenia pozwolą Państwu usystematyzować wiadomości z zakresu zatrudniania i legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce. Zdobyta podczas szkoleń wiedza pozwoli najprościej i najskuteczniej przeprowadzić procedurę związaną z zatrudnieniem obywateli innych państw. Uczestnikom szkoleń przedstawimy aktualnie obowiązujące dokumenty, formularze, wnioski składane podczas procedury uzyskania legalnego pobytu i legalnego zatrudnienia w Polsce cudzoziemców, nauczymy jak wypełniać je w taki sposób aby nie zostały odrzucone oraz aby szybko uzyskać pożądany efekt.

onas-point

Nasze warsztaty prowadzimy w formie otwartej oraz jako szkolenia zamknięte w wybranej przez Państwa lokalizacji lub w siedzibie naszej firmy.

krok-pracownikow-2

Szkolenia online. Oferujemy wygodną formę szkoleń przez komunikatory wideo.

tel-zespol

Chcesz zapisać się na szkolenia lub chcesz bysmy zorganizowali szkolenia dla Twojej firmy?

Bezpłatne szkolenia

onas-oczekiwania

Cudzoziemcy pod kontrolą

W ramach ogólnopolskiego projektu „Cudzoziemcy pod kontrolą”  chcielibyśmy zaproponować Państwa firmie BEZPŁATNE SZKOLENIE dotyczące legalizacji zatrudnienia i pobytu cudzoziemców. Formą szkolenia będzie 60-minutowy warsztat praktyczny online z udziałem naszego eksperta, który odpowie na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Termin dostosowujemy do Państwa potrzeb.

Do kogo skierowany projekt: do wszystkich firm, które zatrudniają bądź zatrudniały obcokrajowców.

Pomysł na stworzenie projektu „Cudzoziemcy pod kontrolą” powstał ze względu na ukaranie ponad 15 000 firm w I kwartale 2020 roku podczas kontroli z ZUS, US, PIP, Straży Granicznej z powodu wykrytych nieprawidłowości w zatrudnianiu obcokrajowców. Ponad 80% kontrolowanych firm uważa, że zatrudnia cudzoziemców prawidłowo i legalnie.

Projektem kieruje Prezes firmy Rowena Swietłana Walczak, która świadczy usługi doradztwa dotyczące legalizacji i zatrudnienia obcokrajowców od 14 lat i jest niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie.

Nasi doradcy reprezentują Klientów podczas kontroli ze strony Straży Granicznej, PIP, ZUS, US są doświadczonymi ekspertami w przygotowywaniu dokumentów legalizujących pobyt cudzoziemca na terenie Polski (karty pobytu, zezwolenia na prace, oświadczenia).

Najczęstsze przykłady błędów w zatrudnianiu obcokrajowców, których pracodawcy nie są świadomi:

– Pracownik Ivan ma zezwolenie na pracę i wizę na pól roku  – firma X go zatrudnia – kontrola z ZUS – Wynik: deportacja Ivana, firma dostaje karę 20 000 zł.

– Pracownica Oksana ma kartę pobytu z dostępem do rynku pracy – firma Y podpisuje z nią umowę o pracę – kontrola Straży Granicznej – Wynik: kara 10 000 zł dla Pracodawcy, a Oksana została deportowana.

Szkoleniami kieruje

Eksperci Roweny

Swietłana Walczak

Swietłana Walczak jest Prezesem i właścicielem grupy kapitałowej Rowena, która zajmuje się audytami wewnętrznymi w firmach zatrudniających obcokrajowców oraz profesjonalną rekrutacją obywateli z Polski oraz krajów Europy Wschodniej.

Posiada 15-letnie doświadczenie jako ekspert w branży.

Zasiada w Radzie Dyrektorów Personalnych Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan

Posługuje się wieloma językami: niemieckim, białoruskim, rosyjskim, polskim, angielskim

Jest Polką urodzoną na Białorusi- procedurę legalizacyjną zna z własnego doświadczenia.

Swoją pracę traktuje jako pasję.

Świadczy usługi na najwyższym poziomie, co potwierdzają liczne referencje.